Biodiesel i tanken
AVESTA
 
 
HEM | HISTORIA | KVALITET/MILJÖ | TRAFIKSÄKERHET | FORDON | CHAUFFÖR | BORLÄNGE | VÄSTERÅS | LÄNKAR | KONTAKT

   

Kontakter

  Arbetande Styrelseledamot
Christer Steingruber
Tel: 0226-861 50
Mobil: 070-699 65 43
E-post: christer.steingruber@ernstsexpress.se
  VD
Roger Blom
Tel: 0226-861 51
Mobil: 070-583 07 71
E-post: roger.blom@ernstsexpress.se
 

Fjärrtransporter
Roger Claesson (fjärrtransport med tippbilar)

Är numer en glad pensionär!

  Fjärrtransporter
Lars Hedin (fjärrtransport med tippbilar)
Tel: 0226-596 01
Mobil: 070-331 11 95
E-post: lars.hedin@ernstsexpress.se
  Fjärrtransporter
Hasse Eriksson (fjärrtransport med tippbilar)
Tel: 0226-596 02
Mobil: 070-606 99 09
E-post: hans.eriksson@ernstsexpress.se
  Lantbrukstransporter
Mats Wilhelmson
Tel: 0226-516 21
Mobil: 070-212 50 21
E-post: mats.wilhelmson@ernstsexpress.se
  Lantbrukstransporter
Christian Jörgensen
Tel: 0226-516 20
Mobil: 070-39711 95
E-post: christian.jorgensen@ernstsexpress.se
  Närtransporter
Anders Thomson (flakbilar & sjöcontainertrafik)
Tel: 0226-592 02
Mobil: 070-329 82 86
E-post: anders.thomson@ernstsexpress.se
  Närtransporter
Michael Jansson Vainionpää (flakbilar & sjöcontainertrafik)
Tel: 0226-861 53
Mobil: 070-397 66 30
E-post: micke.jv@ernstsexpress.se
  Närtransporter
Ulf Eriksson (lastväxlare)
Tel: 0226-592 01
Mobil: 070-397 82 82
E-post: ulf.eriksson@ernstsexpress.se
  Närtransporter
Johan Jensen (lastväxlare)
Tel: 0226-50681
Mobil: 070-397 06 69
E-post: johan.jensen@ernstsexpress.se
  Fordonsansvarig
Göran Ohlsson
Tel: 0226-861 52
Mobil: 070-517 52 85
E-post: goran.ohlsson@ernstsexpress.se
  Flis transporter
Stig Bohman
Tel: 070-600 37 30
  Controller
Lars Persson
Tel: 0226-591 00
E-post: lars.persson@ernstsexpress.se
  Ekonomichef
Magdalena Andersson
Tel: 0226-861 57
Mobil: 070-397 97 73
E-post: magdalena.andersson@ernstsexpress.se
  Kvalitet- och Miljö Samordnare
Sofie Steingruber
Tel: 0226-861 55
Mobil: 070-397 00 16
E-post: sofie.steingruber@ernstsexpress.se
  Växel/fakturering/administration (Ernsts)
Linda Lygdman
Tel: 0226-861 54
E-post: linda.lygdman@ernstsexpress.se
  Växel/fakturering/administration (Ernsts)
Åsa Rönnings
Tel: 0226-861 56
E-post: asa.ronnings@ernstsexpress.se
 

Fakturering/administration (CEAB)
Caroline Bäckström
Tel: 0226-506 50
E-post: caroline.backstrom@ernstsexpress.se




Västerås
Patrik Alkenius
Platschef, Utlandstrafik
Tel: 021-40 30 51, 070-335 61 18
patrik.alkenius@ernstsexpress.se
Jonas Blomqvist
Fjärr, Utlandstrafik & Marknad
Tel: 021-40 30 52, 070-395 38 38
jonas.blomqvist@ernstsexpress.se


Susanne Eklund
Ekonomi, Administration, Förtullning & Godsförsäkring
Tel: 021-40 30 53, 070-236 07 017
susanne.eklund@ernstsexpress.se
Olof (Olle) Andersson
Specialtransporter & Lager
Tel: 021-40 30 54, 073-055 55 18
olof.andersson@ernstsexpress.se


Pelle Eriksson
Containertrafik
Tel: 021-40 30 56, 070-211 57 45
per.eriksson@ernstsexpress.se

 

Besöksadress: Källhagsgatan, Avesta | Postadress: Box 3